Feed subscription » blog | » comments | » google+ | » mobi | » twitter

Prichádza AdSense Video

AdSense Video prichádzaV máji minulého roku začala spoločnosť Google aktívne pracovať na doplnení reklamného systému AdSense o možnosť pridať reklamu do videa. Dnes Google oficiálne oznámil spustenie verejnej beta prevádzky. Zatiaľ však len pre stránky z U.S., ktoré dosahujú viac ako 1 milión zobrazení videí mesačne. Postupom času keď sa podarí úspešné odstrániť všetky chyby bude AdSense Video dostupné nezávisle na lokalite, alebo množstve zobrazení videa. Tento postup je prakticky rovnaký, ako bol pri samotnom AdSense.

Tento nový systém ponúka zárobky celej škále ľudí. Ak ste vlastníkom internetovej stránky na ktorej máte vlastné video, môžete mať AdSense Video reklamu v ňom. Taktiež ak máte záujem o maximalizáciu zisku, môžete vaše video nahrať na YouTube. Ak si niekto vloží toto video na svoju stránku, budete zarábať. Taktiež bude možné vaše video prezerať vďaka Youtube na mobiloch a iných platformách, ktoré sa YouTube chystá podporovať. Ak ale nevytvárate videá a máte stránku, môžete na ňu vložiť videá z YouTube na ktorých bude reklama, a zarábať.

Systém vyplácania bude na základe CPM. CPM je skratka pre Cost-per-thousand-impressions – cena za tisíc zobrazení.

Google bude podporovať dve druhy reklamy. Reklamu textovú, alebo reklamu, ktorá bude v spodnej časti vášho videa propagovať iné video. Po kliknutí sa YouTube video ktoré pozeráte zastaví, a začne sa prehrávať reklama. Ako vyzerá textová reklama v praxi si môžte pozrieť na jednej z mojich obľúbených stránok JapaneseBugFight.com.

Pred pár rokmi som prestal sledovať televíziu, kvôli neskutočnému množstvu reklám, ktoré ma rušili pri filmoch. Zrejme je tento proces nezvratný a od teraz nám bude reklama znepríjemňovať život už aj v on-line videách.

Taktiež som celkom skeptický ohľadom vyplácania. AdSense ponúka celkom nízke zárobky (napríklad na svojej stránke mám 20 000 zobrazení reklamy, 65 kliknutí a zarobených necelých $7, v porovnaní s napríklad etargetom, kde sa dá zarobiť 300sk denne s 300 UIP (unikátne IP adresy) na stránke a 7 kliknutiami je to drastický málo). A taktiež treba brať ohľad na to, že tento zárobok bude delení medzi osobu ktorá video natočila, osobu ktorá vlastní stránku, na ktorej ste video videli, a v neposlednom rade samozrejme samotným Google.

Zaujal vás článok? Sledujte ma na Twitteri.


2 Responses to “Prichádza AdSense Video”


  1. 1 k0rnel Feb 22nd, 2008 at 04:13

    bohovia sa museli zblaznit

  2. 2 ayslix Feb 22nd, 2008 at 04:19

    ako som uz raz povedal. google = umbrella corp

Zanechajte odkaz

  • na ďalšie komentáre odkazujte za použitia čísla komentáru v hranatej zátvorke, napríklad [3]
  • vaša IP adresa je logovaná a zneužívaná na výskumné účely
  • môžete mi tykať
  • komentáre sú moderované, kritiku prijímam, snažte sa prosím strániť invektív