Feed subscription » blog | » comments | » google+ | » mobi | » twitter

Yahoo! testuje Google AdSense pre vyhľadávanie

Yahoo! testuje Google AdSense pre vyhľadávanieYahoo! od počiatku bojuje s ponukou spoločnosti Microsoft na akvizíciu týchto dvoch gigantov. CEO Yahoo! sa niekoľko krát pokúsil presvedčiť akcionárov, že je nerozumné predať spoločnosť za tak “smiešnu” sumu, akú ponúkol Microsoft. Naposledy dokonca poslal CEO Microsoftu dopis, v ktorom ho obviňuje z klamstva.

Ako sa zdá, spoločnosť Yahoo! nemieni ustúpiť a napriek vyhrážkam o násilnom prebratí spoločností sa rysuje nová spolupráca, ktorá zaručene vyvolá v Microsofte infarktové stavy. Yahoo! totižto potvrdil fámy, že začal testovať reklamný systém AdSense pre vyhľadávanie od spoločnosti Google. Táto správa šokovala odbornú verejnosť. Yahoo vo svojom vyhlásení potvrdil, že do dvoch týždňov bude reklamný systém nasadený na maximálne 3% všetkých vyhľadávaní, uskutočnených z USA.

Vo vyhlásení spoločnosti Yahoo! sa píše:

Spoločnosť Yahoo! Inc., vedúca svetová internetová spoločnosť, dnes oznamuj, že začína s limitovaním testovaním produktu AdSense pre vyhľadávanie od spoločnosti Google, ktorý prinesie relevantnú reklamu do výsledkov vyhľadávania vyhľadávača Yahoo!. Testovanie sa uskutoční na pripojeniach uskutočnených na portál yahoo.com v U.S. a nezahrnie prominentných partnerov Yahoo! ako aj sieť poskytovanej reklamy. Test prebehne v nasledujúcich dvoch týždňoch a bude limitovaný na maximálne 3% všetkých vyhľadávaní.

Ako bolo už pred časom uvedené, Yahoo! hľadá cesty strategických alternatív pre maximalizáciu ceny akcií pre svojich investorov, vrátane prieskumu možných komerčných biznis opatrení. Spoločnosť zdôrazňuje, že testovanie produktu spoločnosti Google pre vyhľadávanie neznamená nutne jeho stále nasadenie na stránkach Yahoo!, alebo že sa spoločnosť chystá v budúcnosti akokoľvek spolupracovať s touto spoločnosťou. Spoločnosť nateraz nemieni komentovať fámy okolo spolupráci s inými spoločnosťami.

Podľa všetkého sa spoločnosť Yahoo! blíži k dohode so spoločnosťou AOL. Tie by v budúcnosti podľa všetkého chceli zlúčiť svoje vzájomné internetové aktivity, nech už to znamená čokoľvek.

Prečo sa Yahoo! rozhodlo k takémuto kroku? Podľa zákulisných informácií si chce spoločnosť overiť potencionálne zisky, ktoré by spoločnosti priniesol reklamný systém od Google. Takto by spoločnosť mohla rapídne znížiť svoje náklady na prevádzku reklamného systému, kapacitu systémov, personálu a v neposlednom rade zbaviť sa podvodov, s ktorými sa nevie vysporiadať. Ak budú výsledky minimálne v medziach očakávaní, je možné, že sa dočkáme vzniku dohody medzi týmito dvomi spoločnosťami.

Takáto spolupráca by priniesla spoločnosti Google postavenie neporaziteľného lídra na trhu v poskytovaní reklamy pre vyhľadávanie. Spoločnosť Google je dlhodobým lídrom tohoto trhu, no ak by spoločnosť Yahoo! nakoniec využila jej služby, Google by bol prakticky nezastaviteľný. Je viac než isté, že sa dočkáme ešte búrlivej diskusie, reakcií a žalôb zo strany Microsoftu, ktorý dnes pravdepodobne vyhodnocuje všetky kroky, ako takejto spolupráci minimálne zabrániť.

Pre viac informácií odporúčam prečítať článok na webe Washington Post a samozrejme nižšie uvedené príbuzné články, v ktorým sme už časti tejto problematiky rozoberali.

Zaujal vás článok? Sledujte ma na Twitteri.


0 Responses to “Yahoo! testuje Google AdSense pre vyhľadávanie”


  1. No Comments

Zanechajte odkaz

  • na ďalšie komentáre odkazujte za použitia čísla komentáru v hranatej zátvorke, napríklad [3]
  • vaša IP adresa je logovaná a zneužívaná na výskumné účely
  • môžete mi tykať
  • komentáre sú moderované, kritiku prijímam, snažte sa prosím strániť invektív