Feed subscription » blog | » comments | » google+ | » mobi | » twitter

Google čoskoro spustí AdSense pre RSS

Google čoskoro spustí AdSense pre RSSRSS patrí medzi najlepšie nápady využitia technológie XML vôbec. Dnes túto vymoženosť nepozná ešte stále dostatok ľudí, no napriek tomu má svoje stále miesto medzi častými návštevníkmi internetu. Za pomoci RSS môžete sledovať aktuálne publikované novinky na webe, ktorý ste si zvolili.

Mnoho portálov sa však snaží RSS ešte stále potlačiť, pretože im tak uberá časť návštevníkov, ktorí si vyberajú len tie témy, ktoré ich zaujímajú a pritom nemusia priamo navštíviť web. Tým je jeho majiteľ “ukrátený” o niekoľko čísel v štatistike a samozrejme od potenciálnych klikov na reklamu. Ono to nie je tak úplne pravda, ale vysvetliť to niektorým jedincom je veľmi zložité. Google však prichádza z možnosťou pre tých, ktorí vlastnia (alebo budú vlastniť) konto v systéme AdSense a taktiež konto v systéme FeedBurner, ktorý Google odkúpil za $100 miliónov presne pred rokom a niekoľkými dňami.

Reklama vo feedoch, ako sa nazývajú RSS výťahy z webu, je celkom dosť bežná u veľkých, známych portálov, ktoré takto kompenzujú “straty” užívateľov, ktorí využívajú práve RSS pre sledovanie noviniek a nenavštevujú tak priamo web. Google dáva však príležitosť všetkým, ktorí budú mať o takúto službu záujem, z čoho si samotná spoločnosť sľubuje prílev ďalších peňazí do už tak dosť plnej “pokladnice”.

Systém bude fungovať veľmi jednoducho. Majiteľ si prepojí konto na FeedBurner s kontom na AdSense (pravdepodobne cez ID) a ten začne zobrazovať medzi článkami jednotlivé reklamné texty. Podľa niektorých informácií bude možné nastaviť počet zobrazovaných reklamných textov.

Celkom ma zaujíma váš názor na to, či by ste si túto službu aktivovali a čo na ňu hovoríte ako aktívni používatelia RSS.

(via)

Zaujal vás článok? Sledujte ma na Twitteri.


5 Responses to “Google čoskoro spustí AdSense pre RSS”


 1. 1 duro May 31st, 2008 at 11:39

  ako aktívny používateľ rss mi takéto niečo neprekáža, zahraničné weby ako wired, alashdot a ďalšie toto robia a nejak mi to nevadí, už som párkrát aj klikol…

 2. 2 Calis Xarn May 31st, 2008 at 14:01

  Hmm, přesně nechápu kde budou ty reklamy… V článcích nebo jako nové zprávy?

 3. 3 oooo May 31st, 2008 at 14:07

  no jednoducho prvy riadok bude trebars novy clanok, druhy bude reklama treti druhy clanok atd

 4. 4 cyberpunker May 31st, 2008 at 14:25

  v RSS mam Synopsi Blog a Irongeek, tak tie reklamy hádam prežijem ak ich tam umiestnite:D

 5. 5 mms May 31st, 2008 at 17:29

  mne to pripada ako scestne. Pokial clovek klikne aspon na jeden RSS link, tak tu reklamu uvidi na stranke. Ked nekliknem dlhsie ani na jeden link z RSS kanala, tak ho rovno mazem.

Zanechajte odkaz

 • na ďalšie komentáre odkazujte za použitia čísla komentáru v hranatej zátvorke, napríklad [3]
 • vaša IP adresa je logovaná a zneužívaná na výskumné účely
 • môžete mi tykať
 • komentáre sú moderované, kritiku prijímam, snažte sa prosím strániť invektív