Feed subscription » blog | » comments | » google+ | » mobi | » twitter

OpenCoffee a StartupCamp

Pod týmito názvami sa skrývajú dve akcie, na ktorých by ste zaručene nemali chýbať. Obe sa trošku líšia. Každá je zameraná na inú oblasť, no obe majú niečo spoločné. Stretnete na nich zaujímavých ľudí, dozviete sa niečo nové a sú úplne zadarmo.

Som nesmierne rád, že za posledný rok sa zorganizovalo niekoľko zaujímavých akcií a niektoré z nich s takmer železnou pravidelnosťou vítajú stále ďalších nadšencov. Po rokoch, kedy jediným lastovičkami boli trošku ťažkopádne (ale zato vždy skvelé BarCampy), je to vítaná zmena.

OpenCoffee

OpenCoffee je každomesačné stretnutie ľudí pôsobiacich v oblastiach informačných technológií, marketingu, PR, biznisu, kultúry, atď. organizované spoločnosťou Ataxo. Každý mesiac je dopredu zvolená iná téma, ku ktorej prídu porozprávať niečo zo svojich skúseností pozvaní hostia. Naposledy to bol napríklad Martin Korman zo Zlavomat.sk (Slevomat.cz) a Pavol Magic z eTarget.sk.

Stretnutia sa konajú pravidelne (po posledných úpravách) každý druhý štvrtok v mesiaci v NuSpirit Bare (na Medenej ulici v Bratislave).

Téma najbližšieho stretnutia je Charita na internete. Pozvaní hostia sú Radovan Grežo, ktorý porozpráva niečo o spustení Facebook aplikácie pre Unicef a Martina Tvrdoňová z portálu Dakujeme.sk.

Stretnutie sa koná 16.12.2010 a začína sa už od 16:00.

StartupCamp

StartupCamp je každomesačné neformálne stretnutie ľudí zaujímajúcich sa o podnikanie na internete (moderne tiež nazvané aj internetové startupy). Stretnúť tu môžete programátorov, grafikov, začínajúcich podnikateľov (founderov), investorov, atď.
StartupCamp sa celkom rýchlo rozšíril i do ďalších miest, ako napríklad Košíc a Piešťan. Aj to je dôkazom toho, že je tu o túto tému veľký záujem.

Bratislavský StartupCamp sa koná vždy niektorú sobotu v mesiaci, najčastejšie v budove YMCA a bare nazvanom Hopkirk.

Na najbližšom stretnutí porozpráva niečo o svojich začiatkoch jeden z najlepších šéfov, akých som kedy mal, Dalibor Jakuš z Profesia.sk.

Stretnutie sa koná 18.12.2010 od 17:00. Nováčikovia dostanú jedno pivo zdarma.

Prečo sa zúčastniť

Občas sa stane, že vás aktuálne témy nezaujmú a tak sa radšej nezúčastnite. Na týchto akciách však v prvom rade ide o networking (stretávanie sa) a dobrú diskusiu. Zúčastňujú sa aj ľudia ako napríklad zakladateľa portálu Zoznam.sk a aktuálny CTO Azet.sk Ivan Debnár, alebo Michal Pastier zo Zaraguza.sk, Michal “musHo” Šimkovič z Candoo, Michal Truban z WebSupportu (aj s celou bandou), či Ivan Štefunko z Neulogy.eu a mnohí iní zaujímaví ľudia.

No a niekde v úzadí môžete stretnúť aj mňa.

Zaujal vás článok? Sledujte ma na Twitteri.


1 Response to “OpenCoffee a StartupCamp”


  1. 1 MV Dec 13th, 2010 at 13:20

    Obe akcie sú výborné, len škoda toho nového štvrtkového termínu opencoffee :(

Zanechajte odkaz

  • na ďalšie komentáre odkazujte za použitia čísla komentáru v hranatej zátvorke, napríklad [3]
  • vaša IP adresa je logovaná a zneužívaná na výskumné účely
  • môžete mi tykať
  • komentáre sú moderované, kritiku prijímam, snažte sa prosím strániť invektív